Mūsdienās ir pieejams plašs digitālo rīku klāsts, kas sekmē šaha spēlēs apgūšanu. Neraugoties uz tehnisko nodrošinājumu, ir iespējams atrast piemērotu rīku Jūsu situācijai. Ar dažādu lietotņu un interneta vietņu palīdzību šahu ir iespējams apgūt caur animētām spēlēm, uzdevmu krājumiem un sparinga mačiem ar atbilstoša līmeņa pretiniekiem. Ieskatam piedāvāju iepazīties ar daļu no manā praksē izmantotiem šādiem rīkiem.

Multifunkcionālās šaha platformas

Lichess

Lieliska bezmaksas platfoma, kur iespējams apgūt šaha tehnikas, risināt uzdevumus, mācīties no lietotāju izveidotiem mācību materiāliem, kā arī piedalīties šaha partijās, turnīros un savas izspēlētās partijas analizēt ar datorprogrammas palīdzību.

https://lichess.org/

Chess.com

 Funkcionalitātes ziņā līdzīga platforma iepriekš minētajai Lichess, taču tiek piedāvāti maksas mācību materiāli video ierakstu un interaktīvu uzdevumu formā.  Platformā iespējams sekot līdzi pasaules šaha aktualitātēm. Bērniem pievilcīgs ir šīs platformas atzars Chesskid, kas iekļauj pievilcīgas animētas šaha figūru interpretācijas un piedāvā iespēju sacensties ar dažāda līmeņa šaha “robotiem” (daļa no funkcijām ir bezmaksas). 

https://www.chess.com/

https://www.chesskid.com/

Android aplikācijas

Magnus Kingdom

 Vizuāli pievilcīga un krāšņa spēle, kas pakāpeniski māca šaha pamatus. Spēle ir sagatavota kopā ar šaha čempionu Magnusu Karlsenu. Spēle ir iemīļojuši gan iesācēj, gan arī bērni, kas jau ir apguvuši pamatus.

Play Magnus

Aplikācija piedāvā sacensties ar šaha čempionu Magnusu dažādos viņa dzīves posmos. Noskaidro, vai spētu pieveikt Magnusu piecu gadu vecumā!

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mw.playmagnus&hl=en

Chess King

Dažādu šaha uzdevumu datu bāze, ir iespējas izvēlēties dažādas kategorijas, kā arī papildināt uzdevumu krājumu, iegādājoties maksas versiju.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chessking.android.learn&hl=en

Šaha programmas

Chessbase

Šaha profesionāļu nr. 1 izvēle. Programma ir tirgus līderis ar plašu funkciju klāstu (daudzfunkcionāls šaha galdiņa redaktors, datu bāzes, kas iekļauj mijoniem partijas un iespēja savas partijas apkopot personalizētā datu bāzē. Programmā iespējams atvērt un rediģēt dažāda veida šaha failus, kā arī izmantot jaunākās paaudzes šaha “dzinējus”.

https://shop.chessbase.com/en/products/chessbase15

Lucas Chess

Bezmaksas alternatīva iepriekš minētajai programmai Chessbase- arī ar šo programmu ir iespējams veidot datu bāzes, gana ērti rediģēt šaha pozīcijas. Programmā ir integrētas dažādas uzdevumu kategorijas ar iespaidīgu kopējo uzdevumu apjomu.

https://lucaschess.pythonanywhere.com/